Konsultacje

Ortodoncja to dziedzina stomatologii zajmująca się leczeniem nieprawidłowego zgryzu, wad szczękowo-twarzowych i nieprawidłowości w ustawieniu zębów . Istnieje wiele wad zgryzu, które mogą być wywoływane przez różne czynniki takie jak: złe nawyki, choroby przebyte w dzieciństwie, a także choroby uwarunkowane genetycznie.Leczenie ortodontyczne jest procesem długotrwałym, skomplikowanym i często wymagającym połączenia wiedzy i metod wielu dziedzin stomatologii, a także co najważniejsze rzetelnej współpracy pacjenta.

 

Konsultacja ortodontyczna
Lekarz ortodonta przed rozpoczęciem leczenia przeprowadza wywiad z pacjentem w celu znalezienia przyczyny problemu.

Niezbędnym elementem kompleksowej wizyty jest wykonanie zdjęć rentgenowskich, jak również pobranie wycisków w celu określenia rodzaju wady oraz stopnia jej zaawansowania.

Pierwszą wizytę u ortodonty nalezy traktować jako konsultację, gdyż lekarz informuje pacjenta o charakterze wady. Są to jednak informacje wstępne, gdyż dokładny plan leczenia ortodonta może przedstawić na podstawie analizy modeli diagnostycznych oraz zdjęć rentgenowskich (pantomogram, zdjęcie cefalometryczne).

 

Planowanie leczenia

Kolejną wizytą jest tzw. rozmowa. Jest to wizyta bezpłatna na której ortodonta dokładnie omawia plan leczenia oraz przedstawia zarys kosztów związanych z planowanym leczeniem.

Konsultacje przeprowadza znany specjalista ortodonta – DR AYHAM MOHSIN.