Wybielanie metodą Beyond

Na czym polega wybielanie metodą Beyond?

Technika wybielania Beyond jest błyskawiczna i daje natychmiastowe efekty. Metoda ta polega na trzykrotnym nałożeniu specjalnego żelu wybielającego na powierzchnię zębów, który jest aktywowany pod wpływem światła najnowszej generacji lampy BEYOND Polus. 

Cały zabieg wybielania odbywa się na jednej wizycie i trwa ok. 45-60 minut, jednak jego długość może się różnić w zależności od przypadku.

Jakich efektów można się spodziewać po zabiegu?

Po wybielaniu metodą Beyond zęby stają się bielsze od 5 do 14 odcieni w skali VITA, a otrzymany
efekt utrzymuje się ok 2 lata.

Ze względu na strukturalną budowę zęba, po zabiegu kolor zębów może być nierównomierny, a w niektórych miejscach moga być widoczne białe plamy. Jest to efekt odwodnienia i minie w przeciągu kilku godzin od zabiegu. W tym okresie należy pić jak najwięcej wody mineralnej.

Niektóre osoby mogą odczuwać wrażliwość po zabiegu wybielania. Jest to zupełnie normalne zjawisko, które ustępuje w przeciągu 24 godzin od zabiegu. W większości przypadków ustępuje jednak w przeciągu kilku godzin po zabiegu.

Przeciwskazania:

– Wiek pacjenta poniżej 18 roku życia,
– Uszkodzenia mechaniczne lub próchnicowe zębów,
– Duża ilość wypełnień, koron, mostów lub licówek w zębach przednich,
– Nadwrażliwość zębów,
– Zła higiena jamy ustnej ze współistniejącym stanem zapalnym dziąseł,
– Alergia lub nadwrażliwość na utleniacze, glicerynę i żywice poliakrylowe,
– Ciąża pacjentki i karmienie piersią,
– Palenie tytoniu,
– Zaburzenia w stawach skroniowo-żuchwowych,
– Przyjmowanie silnych leków (psychotropowe, przeciwpadaczkowe, cytostatyki).
– Niestabilna cukrzyca,
– Padaczka, choroba Parkinsona

Zalecenia po wybielaniu metodą BEYOND

Aby efekt wybielania utrzymywał się jak najdłużej należy przestrzegać tzw. białej diety przez okres ok. 14 dni. Biała dieta polega na unikaniu pokarmów i napojów o intensywnym zabarwieniu
 (t.j. mocna kawa, herbata, czerwone wino, ciemne soki, coca cola, zupy).

Stanowczo zalecane jest ograniczenie palenia, gdyż dym tytoniowy może w znacznym stopniu przebarwiać wybielone zęby, a co najważniejsze wolne rodniki uwolnione z preparatów wybielających podwyższają ryzyko rakotwórczego działania dymu tytoniowego.

Po zabiegu wybielania może pojawić się nadwrażliwośc zębów która ustępuje w większości przypadkach po 48 h od zabiegu. Najpowszechniejszym i zatwierdzonym sposobem domowego znoszenia nadwrazliwości jest stosowanie specjalnych past do zębów które zawierają sole potasu ( azotan, chlorek ).

W ciągu pierwszych dwóch tygodni po wybielaniu zaleca się również stosowanie łagodnej pasty wybielającej ( Beyond Pearl White ) aby dokładnie usuwać powierzchowne przebarwienia i osady tak aby nie dopuścic do wniknięcia w głąb zęba.